Jezu Ufam Tobie!




„W każdej duszy dokonywam dzieła miłosierdzia, a im większy grzesznik, tym ma większe prawa do miłosierdzia mojego. Kto ufa miłosierdziu mojemu, nie zginie, bo wszystkie sprawy jego moimi są, a nieprzyjaciele rozbijają się u stóp podnóżka mojego.”


(Dzienniczek s. Faustyny nr 723)


- Napisz to: Nim przyjdę jako Sędzia sprawiedliwy, przychodzę wpierw jako Król miłosierdzia. Nim nadejdzie dzień sprawiedliwy, będzie dany ludziom znak na niebie taki.
Zgaśnie wszelkie światło na niebie i będzie wielka ciemność po całej ziemi. Wtenczas ukaże się znak krzyża na niebie, a z otworów, gdzie były ręce i nogi przebite Zbawiciela,[będą] wychodziły wielkie światła, które przez jakiś czas będą oświecać ziemię. Będzie to na krótki czas przed dniem ostatecznym.

Dzienniczek s. Faustyny nr 83



Kolenda-Zaleska i Ks. Oko

0
Autor: Unknown on sobota, 8 lutego 2014 , in
"Kolenda-Zaleska brutalnie atakuje ks. Oko: Niespełniony polityk"

Niespełniony polityk czy też owładnięty obsesją potomek inkwizytorów – tak o ks. prof. Dariuszu Oko pisze w „Gazecie Wyborczej” Katarzyna Kolenda-Zaleska. I wzywa biskupów, by dali mu zakaz wypowiedzi.

Nagonka na odważnego księdza, który nie obawia się mówić o zagrożeniach związanych z gender trwa. Tym razem do sfory atakujących go dziennikarzy dołączyła Katarzyna Kolenda-Zaleska, która przekonuje, że ks. Dariusz Oko nie zachowuje się jak duchowny, ale „niespełniony polityk czy też owładnięty obsesją potomek inkwizytorów”.
Ale dziennikarce TVN24 nie wystarczą bluzgi. Ona chce wymusić na duchownym milczenie. I dlatego sugeruje decyzje w jego sprawie krakowskiej kurii. - Może przełożeni ks. Oko się zastanowią, czy krewki duchowny nie powinien sobie zrobić dłuższej przerwy od publicznych wystąpień i poświęcić czas na studiowanie dokumentów i słów nowego papieża – oznajmia.

- Niech więc biskupi poproszą ks. Oko o milczenie i zaapelują o bardziej uważne słuchanie papieża Franciszka. W sobotę na spotkaniu z Włoszkami podkreślał on konieczność weryfikacji roli kobiet w Kościele także z powodu przemian kulturowych i społecznych. "Wyraziłem pragnienie, by powiększyła się przestrzeń bardziej zdecydowanej i wyrazistej kobiecej obecności w Kościele" - mówił Franciszek – uzupełnia dziennikarka fałszując słowa Franciszka, który jasno i wyraźnie mówił, że kobieta najważniejszą rolę ma do spełnienia w domu i rodzinie. I to zdecydowanie nie ma nic wspólnego z gender. Jest chrześcijańską antropologią, przeciw której gender nieustannie występuje.



fronda.pl

Share This Post

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.